შენახვა


გადაგზავნა

დაკომენტარება

ნიჩბოსნობაში საქართველოს თასზე ტურნირი ფოთში

სპორტი
წყარო:  მთავარი თემა სამეგრელოში / http://msnews.ge/ 
ორიგინალი სტატია:  http://msnews.ge/sport/3830 
 23 აპრილი 2019
57798593_628153964263162_4814407602920226816_n

ფოთში მდინარე კაპარჭაზე ნიჩბოსნობაში საქართველოს თასზე შეჯიბრების I ეტაპი გაიმართა. მასში ფოთის, ქუთაისის, მცხეთის, აბაშის სპორტული სკოლის სპორტსმენები მონაწილეობდნენ. შეჯიბრებაში ასევე ასპარეზობდნენ კლუბები — „მალთაყვა“, „კოლხა-2016“ და „კაიაკი“. სულ საქართველოს თასის მოსაპოვებლად ორთაბრძოლაში ჩართული იყო 50- მდე სპორტსმენი.

შეჯიბრების მთავარი მსაჯი ალექსანდრე ფილიპია და მსაჯი რომან მიქაძე გახლდათ.
მიღებული შედეგები ასე გამოიყურება:

ერთადგილიანი ნავი 18 წლამდე 2000მ. დისტანცია

I. ზურაბ ფურცხვანიძე დრო 7:29 (ქუთაისი)
II. საბა ქველაძე დრო 7:31 (მცხეთა)
III. ლევან კუჭუხიძე დრო 7:51 (აბაშა)

ერთადგილიანი ნავიდიდები 2000მ.

I. გიორგი კანთელაძე დრო 07:30 (ქუთაისი)
II. გიორგი თოფურიადრო 08:36 (მცხეთა)

ერთადგილიანი ნავი23 წლამდე 2000მ.

I. ნოდარ მარტოლეკი დრო 07:15 (მცხეთა)
II. ზურაბ კინტირაია დრო 07:42 (კლუბი „მალთაყვა“)

ერთადგილიანი ნავი 14 წლამდე 1000მ.

I. გიორგი გაბელაია დრო 3:48 (კლუბი „კოლხა-2016“)
II. ზურაბ მისაბიშვილი დრო 3:53 (კლუბი „მალთაყვა“)
III. გიორგი გაბიძაშვილი დრო 3:57 (ქუთაისი)

ერთადგილიანი ნავი 16 წლამდე 1500მ.

I .საბა ქველაძე დრო 5:47 (მცხეთა)
II. თემურ ქანთარია დრო 5:54 (კლუბი „მალთაყვა“)
III. არკადი გაგუა დრო 5:57 (კლუბი „კოლხა-2016“)

ორადგილიანი წყვილმოსასმელიანი ნავი 14 წლამდე 1000მ

I. გიორგი გვახარია, გიორგი გაბიძაშვილი დრო 3:43 (ქუთაისი)
II. შოთა ჯინჭარაძე, ზურაბ მისაბიშილი დრო 3:44 (კლუბი „მალთაყვა“)
III. დავით კაპანაძე, ლუკა ურთაშვილი დრო 4:19 (მცხეთა)

ორადგილიანი გასაშლელი ნავი 18 წლამდე

I . დემეტრე ლოსაბერიძე, კოკა მონიავა დრო 9:14 (ქუთაისი)

ორადგილიანი წყვილმოსასმელიანი ნავი 16 წლამდე 1500მ.

I. არკადი გაგუა, გიორგი გაბელაია დრო 5:26 (აბაშა)
II. თემურ ქანთარია, თემურ გაგუა დრო 5:36 (კლუბი „მალთაყვა“)
III. გიორგი გაბიძაშვილი, გიორგი გვახარია დრო 6:02 (ქუთაისი)

ორადგილიანი წყვილმოსასმელიანი ნავი 18 წლამდე 2000მ.

I . გიორგი ბურდული, ვაჟა თათარაშვილი დრო 7:34 (მცხეთა)
II . ნიკა დარჯანია, ოთარ სართანია დრო 8:04 (აბაშა)
III. ლუკა კვერნაძე, დემეტრე ლოსაბერიძე დრო 8:06 (ქუთაისი)

ორადგილიანი წყვილმოსასმელიანი ნავი დიდები 2000მ.

I. ნოდარ მარტოლეკი, საბა ქველიძე დრო 6:56 (მცხეთა)
II . გიორგი კანთელაძე, ზურაბ ფურცხვანიძე დრო 7:15 (ქუთაისი)

ოთხადგილიანი წყვილმოსასმელიანი ნავი 18 წლამდე 2000მ.

I . თემურ ქანთარია, თემურ გაგუა, კახა გოგია, ზურაბ მისაბიშილი დრო 7:06 (კლუბი „მალთაყვა)
II. ლევან კუჭუხიძე, არკადი გაგუა, ნიკა დარჯანია, ოთარ სართანია დრო 7:15 (აბაშა)

გოგონები ერთადგილიანი ნავი 16 წლამდე 1500მ.

I. ქეთევან გენძეხაძე დრო 6:41 (კლუბი „მალთაყვა“)
II. ლოლა ჩორგოლაშვილი დრო 6:46 (ქუთაისი)
III. მარიამ ქუხალაშვილი დრო 6:49 (კლუბი „მალთაყვა“)

ერთადგილიანი ნავი დიდები2000მ.

I . დალი ჩივაძე დრო 8:42 (ქუთაისი)

ერთადგილიანი ნავი 18 წლამდე 2000მ.

I . თამარ მიქაძე დრო 9:09 (კლუბი “მალთაყვა“)

ერთადგილიანი ნავი23 წლამდე 2000მ.

I. დალი ჩივაძე დრო 8:54 (ქუთაისი)
II . ინგა შელია დრო 9:15 (კლუბი „მალთაყვა)

სტატიაში გამოქვეყნებულ მასალაზე პასუხისმგებელია ავტორი გამოცემა
ინფორმაციის გავრცელებას უზრუნველყოფს სააგენტო REGIONS.GE
დასაკომენტარებლად გთხოვთ გაიაროთ ავტორიზაცია/რეგისტრაცია
ახალი ამბები
ახალი ამბები
ახალი ამბები
ახალი ამბები
ახალი ამბები
ახალი ამბები
მთავარი თემა სამეგრელოში

Virtuelle Datensicherheit ferner Schutz Ihrer Dokumente | Brainloop Secure Dataroom